
| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Current | 300 mA |
| Output Type | Fixed |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Packaging | Reel |
Stock: 222
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09696
Ext.Price$0.09696
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09696 | $0.09696 |
| 10 | $0.08597 | $0.85970 |
| 50 | $0.07622 | $3.81100 |
| 100 | $0.06683 | $6.68300 |
| 500 | $0.05859 | $29.29500 |
| 1000 | $0.05490 | $54.90000 |
| 3000 | $0.05145 | $154.35000 |
| 5000 | $0.04831 | $241.55000 |
