
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 100 Hz to 100 kHz |
| Type | DC DC Regulator |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 20 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Supply Current | 3 mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | PWM |
| Internal Switch | Yes |
Stock: 1375
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35760
Ext.Price$0.35760
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35760 | $0.35760 |
| 10 | $0.31482 | $3.14820 |
| 50 | $0.27715 | $13.85750 |
| 100 | $0.23653 | $23.65300 |
| 500 | $0.20186 | $100.93000 |
| 1000 | $0.19290 | $192.90000 |
| 3000 | $0.18434 | $553.02000 |
| 5000 | $0.17268 | $863.40000 |
