
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 25 µA |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.5 A |
| Internal Switch | Yes |
Stock: 1406
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51754
Ext.Price$0.51754
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51754 | $0.51754 |
| 10 | $0.41165 | $4.11650 |
| 25 | $0.37654 | $9.41350 |
| 50 | $0.34443 | $17.22150 |
| 100 | $0.31506 | $31.50600 |
| 300 | $0.30178 | $90.53400 |
| 500 | $0.28906 | $144.53000 |
| 1000 | $0.27373 | $273.73000 |
