
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | N-Channel |
| Max Supply Voltage | 8 V |
| Min Supply Voltage | 900 mV |
| Accuracy | 1.5 % |
| Threshold Voltage | 2.7 V |
| Reset Timeout | 220 ms |
Stock: 930
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20333
Ext.Price$0.20333
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20333 | $0.20333 |
| 10 | $0.19029 | $1.90290 |
| 50 | $0.17808 | $8.90400 |
| 100 | $0.16635 | $16.63500 |
| 500 | $0.15539 | $77.69500 |
| 1000 | $0.14391 | $143.91000 |
| 3000 | $0.13328 | $399.84000 |
| 5000 | $0.12956 | $647.80000 |
