
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 900 mV |
| Threshold Voltage | 2.9 V |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 143 ms |
| Nominal Supply Current | 3 µA |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain or Open Collector |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4623
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21886
Ext.Price$0.21886
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21886 | $0.21886 |
| 10 | $0.15047 | $1.50470 |
| 50 | $0.13178 | $6.58900 |
| 100 | $0.11541 | $11.54100 |
| 500 | $0.10559 | $52.79500 |
| 1000 | $0.09660 | $96.60000 |
| 3000 | $0.08806 | $264.18000 |
| 5000 | $0.08594 | $429.70000 |
| 10000 | $0.08387 | $838.70000 |
