
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 100 nA |
| Output Voltage | 6 V |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Function | Battery Management |
Stock: 27
Distributors
pcbx
Unit Price$2.79821
Ext.Price$2.79821
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.79821 | $2.79821 |
| 10 | $2.40432 | $24.04320 |
| 25 | $2.24305 | $56.07625 |
| 50 | $2.09259 | $104.62950 |
| 100 | $1.95222 | $195.22200 |
| 300 | $1.89582 | $568.74600 |
| 500 | $1.84106 | $920.53000 |
| 1000 | $1.79130 | $1791.30000 |
