| Parameter | Value |
|---|---|
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 180 A |
| Voltage Rating | 630 V |
| IP Rating(Ingress Protection) | IP67 |
| Color | Nickel |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$9.55766
Ext.Price$9.55766
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.55766 | $9.55766 |
| 10 | $8.31782 | $83.17820 |
| 25 | $8.20120 | $205.03000 |
| 50 | $8.08621 | $404.31050 |
| 100 | $7.97282 | $797.28200 |
