
| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 31 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Power Dissipation | 4.2 W |
| Hold Current | 9 A |
| Time to Trip | 20 s |
| Trip Current | 18 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 20 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 5 mΩ |
| Lead Spacing | 10.15 mm |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$1.11350
Ext.Price$1.11350
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.11350 | $1.11350 |
| 10 | $0.91939 | $9.19390 |
| 25 | $0.83896 | $20.97400 |
| 50 | $0.76557 | $38.27850 |
| 100 | $0.69859 | $69.85900 |
| 300 | $0.67053 | $201.15900 |
| 500 | $0.64360 | $321.80000 |
| 1000 | $0.61828 | $618.28000 |
