


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 3486
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04646
Ext.Price$0.04646
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04646 | $0.04646 |
| 10 | $0.02323 | $0.23230 |
| 50 | $0.02181 | $1.09050 |
| 100 | $0.02047 | $2.04700 |
| 500 | $0.01891 | $9.45500 |
| 1000 | $0.01746 | $17.46000 |
| 3000 | $0.01711 | $51.33000 |
| 5000 | $0.01676 | $83.80000 |
| 10000 | $0.01637 | $163.70000 |
