


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 1928
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05588
Ext.Price$0.05588
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05588 | $0.05588 |
| 10 | $0.02794 | $0.27940 |
| 50 | $0.02505 | $1.25250 |
| 100 | $0.02245 | $2.24500 |
| 500 | $0.02012 | $10.06000 |
| 1000 | $0.01804 | $18.04000 |
| 3000 | $0.01658 | $49.74000 |
| 5000 | $0.01524 | $76.20000 |
| 10000 | $0.01401 | $140.10000 |
