


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Voltage Rating | 16 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 5 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 1978
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06912
Ext.Price$0.06912
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06912 | $0.06912 |
| 10 | $0.03456 | $0.34560 |
| 50 | $0.03102 | $1.55100 |
| 100 | $0.02784 | $2.78400 |
| 500 | $0.02301 | $11.50500 |
| 1000 | $0.01901 | $19.01000 |
| 3000 | $0.01800 | $54.00000 |
| 5000 | $0.01705 | $85.25000 |
| 10000 | $0.01607 | $160.70000 |
