
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 7.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 16 V |
| Packaging | Tray |
Stock: 1953
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07814
Ext.Price$0.07814
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07814 | $0.07814 |
| 10 | $0.03907 | $0.39070 |
| 50 | $0.03455 | $1.72750 |
| 100 | $0.03056 | $3.05600 |
| 500 | $0.02634 | $13.17000 |
| 1000 | $0.02270 | $22.70000 |
| 3000 | $0.02146 | $64.38000 |
| 5000 | $0.02029 | $101.45000 |
| 10000 | $0.01891 | $189.10000 |
