


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Voltage Rating | 16 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 463
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12672
Ext.Price$0.12672
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12672 | $0.12672 |
| 10 | $0.06336 | $0.63360 |
| 50 | $0.05599 | $2.79950 |
| 100 | $0.04947 | $4.94700 |
| 500 | $0.04229 | $21.14500 |
| 1000 | $0.03686 | $36.86000 |
| 3000 | $0.03479 | $104.37000 |
| 5000 | $0.03283 | $164.15000 |
| 10000 | $0.03058 | $305.80000 |
