


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Voltage Rating | 25 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 5985
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06691
Ext.Price$0.06691
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06691 | $0.06691 |
| 10 | $0.05884 | $0.58840 |
| 50 | $0.05174 | $2.58700 |
| 100 | $0.04481 | $4.48100 |
| 500 | $0.03880 | $19.40000 |
| 1000 | $0.03651 | $36.51000 |
| 3000 | $0.03436 | $103.08000 |
| 5000 | $0.03234 | $161.70000 |
