


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 1245
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10397
Ext.Price$0.10397
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10397 | $0.10397 |
| 10 | $0.09146 | $0.91460 |
| 50 | $0.08045 | $4.02250 |
| 100 | $0.06978 | $6.97800 |
| 500 | $0.06053 | $30.26500 |
| 1000 | $0.05690 | $56.90000 |
| 3000 | $0.05348 | $160.44000 |
| 5000 | $0.05027 | $251.35000 |
