


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Voltage Rating | 35 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 10457
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08044
Ext.Price$0.08044
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08044 | $0.08044 |
| 10 | $0.04022 | $0.40220 |
| 50 | $0.03555 | $1.77750 |
| 100 | $0.03143 | $3.14300 |
| 500 | $0.02716 | $13.58000 |
| 1000 | $0.02347 | $23.47000 |
| 3000 | $0.02213 | $66.39000 |
| 5000 | $0.02087 | $104.35000 |
| 10000 | $0.01950 | $195.00000 |
