


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Voltage Rating | 35 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 4 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05664
Ext.Price$0.05664
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05664 | $0.05664 |
| 10 | $0.02832 | $0.28320 |
| 50 | $0.02537 | $1.26850 |
| 100 | $0.02273 | $2.27300 |
| 500 | $0.02037 | $10.18500 |
| 1000 | $0.01825 | $18.25000 |
| 3000 | $0.01635 | $49.05000 |
| 5000 | $0.01465 | $73.25000 |
| 10000 | $0.01313 | $131.30000 |
