


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 4 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 7774
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04820
Ext.Price$0.04820
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04820 | $0.04820 |
| 10 | $0.02410 | $0.24100 |
| 50 | $0.02178 | $1.08900 |
| 100 | $0.01968 | $1.96800 |
| 500 | $0.01778 | $8.89000 |
| 1000 | $0.01607 | $16.07000 |
| 3000 | $0.01452 | $43.56000 |
| 5000 | $0.01312 | $65.60000 |
| 10000 | $0.01186 | $118.60000 |
