

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 145
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18595
Ext.Price$0.18595
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18595 | $0.18595 |
| 10 | $0.16890 | $1.68900 |
| 50 | $0.15341 | $7.67050 |
| 100 | $0.13935 | $13.93500 |
| 500 | $0.12658 | $63.29000 |
| 1000 | $0.11498 | $114.98000 |
| 3000 | $0.10444 | $313.32000 |
| 5000 | $0.09486 | $474.30000 |
