


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 7.7 mm |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Ripple Current @ Low Frequency | 66 mA @ 120 Hz |
Stock: 184349
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05684
Ext.Price$0.05684
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05684 | $0.05684 |
| 10 | $0.02842 | $0.28420 |
| 50 | $0.02512 | $1.25600 |
| 100 | $0.02221 | $2.22100 |
| 500 | $0.01963 | $9.81500 |
| 1000 | $0.01736 | $17.36000 |
| 3000 | $0.01653 | $49.59000 |
| 5000 | $0.01574 | $78.70000 |
| 10000 | $0.01499 | $149.90000 |
