

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 63 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 29788
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05722
Ext.Price$0.05722
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05722 | $0.05722 |
| 10 | $0.02861 | $0.28610 |
| 50 | $0.02539 | $1.26950 |
| 100 | $0.02253 | $2.25300 |
| 500 | $0.02000 | $10.00000 |
| 1000 | $0.01775 | $17.75000 |
| 3000 | $0.01667 | $50.01000 |
| 5000 | $0.01565 | $78.25000 |
| 10000 | $0.01470 | $147.00000 |
