


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2472
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19920
Ext.Price$0.19920
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19920 | $0.19920 |
| 10 | $0.18215 | $1.82150 |
| 50 | $0.16656 | $8.32800 |
| 100 | $0.15178 | $15.17800 |
| 500 | $0.13831 | $69.15500 |
| 1000 | $0.12604 | $126.04000 |
| 3000 | $0.11486 | $344.58000 |
| 5000 | $0.10466 | $523.30000 |
