

| Parameter | Value |
|---|---|
| Interface | I²C |
| Date Format | YY-MM-DD |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Packaging | Reel |
| Current - Timekeeping | 3.4 µA @ 5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 5640
Distributors
pcbx
Unit Price$1.31722
Ext.Price$1.31722
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.31722 | $1.31722 |
| 10 | $1.11715 | $11.17150 |
| 25 | $1.03614 | $25.90350 |
| 50 | $0.96101 | $48.05050 |
| 100 | $0.89133 | $89.13300 |
| 300 | $0.83520 | $250.56000 |
| 500 | $0.78260 | $391.30000 |
| 1000 | $0.75660 | $756.60000 |
