
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 5000 Hours |
| Diameter | 16 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 450 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
Stock: 14
Distributors
pcbx
Unit Price$0.60547
Ext.Price$0.60547
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.60547 | $0.60547 |
| 10 | $0.48086 | $4.80860 |
| 25 | $0.43665 | $10.91625 |
| 50 | $0.39651 | $19.82550 |
| 100 | $0.36006 | $36.00600 |
| 300 | $0.34052 | $102.15600 |
| 500 | $0.32204 | $161.02000 |
| 1000 | $0.30293 | $302.93000 |
