
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 5000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 450 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21955
Ext.Price$0.21955
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21955 | $0.21955 |
| 10 | $0.19677 | $1.96770 |
| 50 | $0.17635 | $8.81750 |
| 100 | $0.14711 | $14.71100 |
| 500 | $0.12271 | $61.35500 |
| 1000 | $0.11731 | $117.31000 |
| 3000 | $0.11215 | $336.45000 |
| 5000 | $0.10721 | $536.05000 |
