
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.5 mF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27878
Ext.Price$0.27878
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27878 | $0.27878 |
| 10 | $0.22042 | $2.20420 |
| 50 | $0.19121 | $9.56050 |
| 100 | $0.16587 | $16.58700 |
| 500 | $0.15181 | $75.90500 |
| 1000 | $0.14337 | $143.37000 |
