
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11156
Ext.Price$0.11156
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11156 | $0.11156 |
| 10 | $0.05578 | $0.55780 |
| 50 | $0.05011 | $2.50550 |
| 100 | $0.04501 | $4.50100 |
| 500 | $0.03965 | $19.82500 |
| 1000 | $0.03492 | $34.92000 |
| 3000 | $0.03335 | $100.05000 |
| 5000 | $0.03185 | $159.25000 |
| 10000 | $0.03009 | $300.90000 |
