
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 3000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
Stock: 1480
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09994
Ext.Price$0.09994
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09994 | $0.09994 |
| 10 | $0.08843 | $0.88430 |
| 50 | $0.07824 | $3.91200 |
| 100 | $0.07156 | $7.15600 |
| 500 | $0.06545 | $32.72500 |
| 1000 | $0.05985 | $59.85000 |
| 3000 | $0.05496 | $164.88000 |
| 5000 | $0.05047 | $252.35000 |
