
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 450 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 450 mA @ 100 kHz |
Stock: 65
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39226
Ext.Price$0.39226
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39226 | $0.39226 |
| 10 | $0.31584 | $3.15840 |
| 50 | $0.27140 | $13.57000 |
| 100 | $0.23321 | $23.32100 |
| 500 | $0.20040 | $100.20000 |
| 1000 | $0.18857 | $188.57000 |
