
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 120 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Diameter | 18 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 400 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
Stock: 14
Distributors
pcbx
Unit Price$1.14566
Ext.Price$1.14566
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.14566 | $1.14566 |
| 10 | $0.93715 | $9.37150 |
| 25 | $0.85012 | $21.25300 |
| 50 | $0.77117 | $38.55850 |
| 100 | $0.69956 | $69.95600 |
| 300 | $0.66968 | $200.90400 |
| 500 | $0.64107 | $320.53500 |
| 1000 | $0.61469 | $614.69000 |
