
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Diameter | 16 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 450 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66336
Ext.Price$0.66336
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66336 | $0.66336 |
| 10 | $0.64742 | $6.47420 |
| 25 | $0.64183 | $16.04575 |
| 50 | $0.63629 | $31.81450 |
| 100 | $0.63079 | $63.07900 |
