
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 82 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Diameter | 18 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 400 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.52 A @ 100 kHz |
Stock: 111
Distributors
pcbx
Unit Price$1.05312
Ext.Price$1.05312
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.05312 | $1.05312 |
| 10 | $0.87638 | $8.76380 |
| 25 | $0.80349 | $20.08725 |
| 50 | $0.73667 | $36.83350 |
| 100 | $0.67541 | $67.54100 |
| 300 | $0.65015 | $195.04500 |
| 500 | $0.62584 | $312.92000 |
| 1000 | $0.60489 | $604.89000 |
