
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.4 Ω |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 120 mA @ 100 kHz |
Stock: 2855
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09292
Ext.Price$0.09292
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09292 | $0.09292 |
| 10 | $0.04646 | $0.46460 |
| 50 | $0.04224 | $2.11200 |
| 100 | $0.03841 | $3.84100 |
| 500 | $0.03148 | $15.74000 |
| 1000 | $0.02580 | $25.80000 |
| 3000 | $0.02463 | $73.89000 |
| 5000 | $0.02352 | $117.60000 |
| 10000 | $0.02225 | $222.50000 |
