
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 230 mΩ |
| Life (Hours) | 5000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 63 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 535 mA @ 100 kHz |
Stock: 9242
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07133
Ext.Price$0.07133
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07133 | $0.07133 |
| 10 | $0.06641 | $0.66410 |
| 50 | $0.06182 | $3.09100 |
| 100 | $0.05911 | $5.91100 |
| 500 | $0.05651 | $28.25500 |
| 1000 | $0.05403 | $54.03000 |
| 3000 | $0.05207 | $156.21000 |
| 5000 | $0.05018 | $250.90000 |
