$Aluminum Electrolytic Capacitors.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Mounting Style | Through Hole |
| rohs status | Compliant |
| Capacitance | 2.2 nF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Life (Hours) | 7000 Hours |
| Diameter | 18 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.1 A @ 100 kHz |
Stock: 198
Distributors
pcbx
Unit Price$1.06838
Ext.Price$1.06838
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.06838 | $1.06838 |
| 10 | $0.88829 | $8.88290 |
| 25 | $0.83507 | $20.87675 |
| 50 | $0.78504 | $39.25200 |
| 100 | $0.73801 | $73.80100 |
| 300 | $0.69379 | $208.13700 |
| 500 | $0.65222 | $326.11000 |
| 1000 | $0.61314 | $613.14000 |
