
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 342 mΩ |
| Life (Hours) | 5000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 63 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 405 mA @ 100 kHz |
Stock: 1610
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08822
Ext.Price$0.08822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08822 | $0.08822 |
| 10 | $0.07868 | $0.78680 |
| 50 | $0.07018 | $3.50900 |
| 100 | $0.06470 | $6.47000 |
| 500 | $0.05965 | $29.82500 |
| 1000 | $0.05500 | $55.00000 |
| 3000 | $0.05102 | $153.06000 |
| 5000 | $0.04733 | $236.65000 |
