
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 mΩ |
| Life (Hours) | 7000 Hours |
| Length | 20 mm |
| Termination | Radial |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.5 A @ 100 kHz |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33139
Ext.Price$0.33139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33139 | $0.33139 |
| 10 | $0.29481 | $2.94810 |
| 50 | $0.26227 | $13.11350 |
| 100 | $0.22686 | $22.68600 |
| 500 | $0.19623 | $98.11500 |
| 1000 | $0.18754 | $187.54000 |
| 3000 | $0.17924 | $537.72000 |
| 5000 | $0.17130 | $856.50000 |
