
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 6000 Hours |
| Ripple Current | 1.22 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 5 mm |
Stock: 3084
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19306
Ext.Price$0.19306
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19306 | $0.19306 |
| 10 | $0.17166 | $1.71660 |
| 50 | $0.15264 | $7.63200 |
| 100 | $0.13240 | $13.24000 |
| 500 | $0.11485 | $57.42500 |
| 1000 | $0.10980 | $109.80000 |
| 3000 | $0.10497 | $314.91000 |
| 5000 | $0.10035 | $501.75000 |
