
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 6000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 63 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23568
Ext.Price$0.23568
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23568 | $0.23568 |
| 10 | $0.18240 | $1.82400 |
| 50 | $0.15546 | $7.77300 |
| 100 | $0.13250 | $13.25000 |
| 500 | $0.11980 | $59.90000 |
| 1000 | $0.11204 | $112.04000 |
