
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 mF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 1000 Hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45053
Ext.Price$0.45053
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45053 | $0.45053 |
| 10 | $0.44035 | $4.40350 |
| 25 | $0.43746 | $10.93650 |
| 50 | $0.43459 | $21.72950 |
| 100 | $0.43175 | $43.17500 |
| 300 | $0.41760 | $125.28000 |
| 500 | $0.40391 | $201.95500 |
