
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 6000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
Stock: 1282
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15053
Ext.Price$0.15053
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15053 | $0.15053 |
| 10 | $0.13429 | $1.34290 |
| 50 | $0.11981 | $5.99050 |
| 100 | $0.10615 | $10.61500 |
| 500 | $0.09405 | $47.02500 |
| 1000 | $0.08332 | $83.32000 |
| 3000 | $0.07758 | $232.74000 |
| 5000 | $0.07223 | $361.15000 |
