
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62717
Ext.Price$0.62717
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62717 | $0.62717 |
| 10 | $0.50842 | $5.08420 |
| 25 | $0.47694 | $11.92350 |
| 50 | $0.44741 | $22.37050 |
| 100 | $0.41971 | $41.97100 |
| 300 | $0.39372 | $118.11600 |
| 500 | $0.33960 | $169.80000 |
