| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Clamping Voltage | 20 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Working Voltage | 5 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Peak Pulse Current | 3.5 A |
| Diode Capacitance | 0.28 pF |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Peak Pulse Power | 70 W |
| Number of Channels | 4 |
Stock: 2580
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11779
Ext.Price$0.11779
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11779 | $0.11779 |
| 10 | $0.11025 | $1.10250 |
| 50 | $0.10320 | $5.16000 |
| 100 | $0.09638 | $9.63800 |
| 500 | $0.09002 | $45.01000 |
| 1000 | $0.08871 | $88.71000 |
| 3000 | $0.08742 | $262.26000 |
| 5000 | $0.08526 | $426.30000 |
