
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Peak Pulse Current | 10 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 3.8 V |
| Clamping Voltage | 8 V |
| Peak Pulse Power | 80 W |
Stock: 2744
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06086
Ext.Price$0.06086
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06086 | $0.06086 |
| 10 | $0.03043 | $0.30430 |
| 50 | $0.02768 | $1.38400 |
| 100 | $0.02518 | $2.51800 |
| 500 | $0.02290 | $11.45000 |
| 1000 | $0.02083 | $20.83000 |
| 3000 | $0.01895 | $56.85000 |
| 5000 | $0.01724 | $86.20000 |
| 10000 | $0.01568 | $156.80000 |
