
| Parameter | Value |
|---|---|
| Input Type | Non-Inverting |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2 V |
| Peak Output Current | 2 A, 2 A |
| Gate Type | N-Channel, P-Channel MOSFET |
| Driven Configuration | High-Side or Low-Side |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Drivers | 4 |
| Number of Outputs | 4 |
| Fall Time | 13 ns |
| Rise Time | 13.5 ns |
| Output Current | 2 A |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Channel Type | Independent |
| Configuration | Non-Inverting |
Stock: 3090
Distributors
pcbx
Unit Price$14.08908
Ext.Price$14.08908
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $14.08908 | $14.08908 |
| 10 | $7.04454 | $70.44540 |
| 25 | $5.41888 | $135.47200 |
| 50 | $4.16837 | $208.41850 |
| 100 | $3.47364 | $347.36400 |
| 300 | $2.89470 | $868.41000 |
| 500 | $2.41225 | $1206.12500 |
| 1000 | $2.41225 | $2412.25000 |
