
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | Serial, 2-Wire |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Supply Current | 250 µA |
| Display Type | LCD |
| Configuration | 48 Segment |
Stock: 46
Distributors
pcbx
Unit Price$2.44147
Ext.Price$2.44147
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.44147 | $2.44147 |
| 10 | $2.32646 | $23.26460 |
| 25 | $2.28712 | $57.17800 |
| 50 | $2.24845 | $112.42250 |
| 100 | $2.21044 | $221.04400 |
| 300 | $2.19453 | $658.35900 |
| 500 | $2.17872 | $1089.36000 |
| 1000 | $2.16359 | $2163.59000 |
