
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.81 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 27
Distributors
pcbx
Unit Price$1.64602
Ext.Price$1.64602
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.64602 | $1.64602 |
| 10 | $1.39594 | $13.95940 |
| 25 | $1.28639 | $32.15975 |
| 50 | $1.18544 | $59.27200 |
| 100 | $1.09241 | $109.24100 |
| 300 | $1.05537 | $316.61100 |
| 500 | $1.01957 | $509.78500 |
| 1000 | $0.98843 | $988.43000 |
