
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Rows | 2 |
| Termination Post Length | 3 mm |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46936
Ext.Price$0.46936
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46936 | $0.46936 |
| 10 | $0.40780 | $4.07800 |
| 25 | $0.36420 | $9.10500 |
| 50 | $0.35158 | $17.57900 |
| 100 | $0.33940 | $33.94000 |
| 300 | $0.31304 | $93.91200 |
| 500 | $0.28873 | $144.36500 |
| 1000 | $0.26631 | $266.31000 |
| 3000 | $0.24563 | $736.89000 |
| 5000 | $0.22656 | $1132.80000 |
