
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 133 MHz |
| Interface | Parallel, SPI, Serial |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH, NOR |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Access Time | 8 ns |
| Max Frequency | 133 MHz |
| Nominal Supply Current | 75 mA |
| Address Bus Width | 32 b |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 512 Mb |
| Sync/Async | Asynchronous |
| Page Size | 512 B |
| Schedule B | 8542320050 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 10
Distributors
pcbx
Unit Price$10.70019
Ext.Price$10.70019
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.70019 | $10.70019 |
| 10 | $9.90629 | $99.06290 |
| 25 | $9.63658 | $240.91450 |
| 50 | $9.06209 | $453.10450 |
| 100 | $8.57449 | $857.44900 |
