(SN).jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Contact Plating | Tin, Tin Lead |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Gender | Male |
| Number of Contacts | 4 |
| Mounting Style | Through Hole |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -25.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| reach svhc compliance | No SVHC |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| voltage rating ac | 250 V |
Stock: 14049
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.09660 | $0.96600 |
| 50 | $0.08932 | $4.46600 |
| 100 | $0.08259 | $8.25900 |
| 500 | $0.07609 | $38.04500 |
| 1000 | $0.07010 | $70.10000 |
| 3000 | $0.06634 | $199.02000 |
| 5000 | $0.06278 | $313.90000 |
| 10000 | $0.05942 | $594.20000 |
